Witamy

Witamy wszystkich w naszej parafii.

Nasz adres to 2315 W Augusta Blvd, Chicago, IL 60622.  Serdecznie zapraszamy na Msze Świętą po Polsku w każdą Niedzielę o 10:30 am.

Nasza parafia jest wspólnotą katolicką, która z otwartymi ramionami wita wszystkich, którzy pragną wspólnie się modlić, karmić się Bożym Słowem, jak również Ciałem i Krwią Chrystusa. Na tej stronie internetowej pragniemy dostarczyć wszystkim informacji na temat naszej parafii i różnych wydarzeń, które mają miejsce. Mam nadzieję, że będzie ona dla wszystkich interesującą, a informacje na niej zamieszczone będą łatwo dostępne. W razie pytań czy komentarzy prosimy o kontakt telefoniczny lub za pomocą poczty internetowej.

Nasza parafia posiada możliwość składania donacji poprzez internet. Wystarczy wejść na stronę www.givecentral.org. Strona internetowa jest bezpieczna i zapewnia wygodę. Wpłat można dokonywać jednorazowo lub założyć konto i korzystać co tydzień.

Rozkład na Wielki Tydzień

Wielki Czwartek – Msza trójjęzyczna o 7:00pm, Adoracja od 8:30pm do północy

Wielki Piątek – Droga Krzyżowa i Liturgia Wielkiego Piątku po Polsku 6:30 pm

Wielka Sobota – Poświęcenie pokarmów w kościele – południe, Trójjęzyczna Liturgia Wielkiej Soboty 8:00 pm

Wielkanoc – Rezurekcja po Polsku 6:00 rano, i zwykły rozkład Mszy Św.

 

 

 

 

Odwiedź nas na Facebooku

Zapraszamy do wizyty naszej strony na serwisie YouTube

Ogród Pamięci Jana Pawła II 

SAM_0709

Ogród Pamięci Jana Pawła II

Pamięć o Janie Pawle II jest szczególnie żywa w naszej parafii. Dzięki hojności wielu parafian to właśnie na helenowie został wzniesiony pierwszy pomnik Jana Pawła II jeszcze za Jego życia. Przy pomniku Papieża powstał w tym roku piękny Ogród Pamięci Jana Pawła II. Jest on poświęcony pamięci naszych bliskich żywych i umarłych. Pierwsze kostki z dedykacjami zostały już umieszczone przy pomniku na pamiątkowych kostkach brukowych, polecając ich wstawiennictwu Sługi Bożego Papieża Jana Pawła II. Mamy nadzieję, że kolejne kostki poświęcone naszym bliskim pojawią się wkrótce. Zachęcamy wszystkich parafian i przyjaciół do zamówienia swojej kostki. Przygotowując się do jubileuszu 100-lecia naszej parafii mamy nadzieję, że Ogród Pamięci Jana Pawła II będzie piękną pamiątką naszej obecności w parafii św. Heleny dla przyszłych pokoleń. Wszystkich chętnych prosimy o wypełnienie formy zamówienia, która znajduje się na następnej stronie biuletynu i zwrócenie jej do biura parafialnego lub na składkę.  W celu zamówienia kostki z dedykacją i po szczegóły finansowe z tym związane proszę kliknąć tutaj.

Czytania na każdy dzień

Unable to display feed at this time.