Pracownicy Parafii

Ks. Proboszcz

Ks. Franciszek Florczyk

Wychowałem się w Nowym Targu w Archidiecezji Kraków gdzie Kardynał Karol Wojtyła (późniejszy papież Jan Paweł II) był Arcybiskupem. Z Jego rąk otrzymałem Sakrament Bierzmowania i później 1975 za Jego zgodą zostałem przyjęty do Seminarium Diecezjalnego w Krakowie. 17 maja 1981 otrzymałem święcenia kapłańskie z rąk Kardynała Franciszka Macharskiego (mojego rektora i profesora) w Katedrze na Wawelu.

Byłem bardzo związany z osobą Jana Pawła II, wiele razy uczestniczyłem w spotkaniach i miałem okazję koncelebrować z Nim Mszę Św. w Jego prywatnej kaplicy. Dziękuje Bogu za ten dar, że mogłem być tak blisko Bł. Jana Pawła II i zawsze modlę się za Jego wstawiennictwem abym tak jak On  mógł jak najlepiej służyć Chrystusowi , Jego Kościołowi i wszystkim ludziom.

Kiedy Kardynał Joseph Bernardin poszukiwał księży w Chicago, którzy posługiwaliby polskiej społeczności, zostałem wysłany przez Kardynała Franciszka Macharskiego w 1996 roku do parafii Pięciu Braci Męczenników w Chicago. Do archidiecezji Chicago zostałem inkardynowany w 2003 roku. Jako wikariusz posługiwałem w parafii Pięciu Braci Męczenników, Chicago (1996-99), Św. Błażeja, Argo-Summit (1999-2003), Św. Cyryla i Metodego, Lemont (2003-2008), Św. Józefa, Summit (2008-2009) i Św. Grzegorza, Tinley Park (2009-2013). Byłem również administratorem parafii Św. Grzegorza w Tinley Park od września 2011 do kwietnia 2012 roku. Jestem również Kapelanem Związku Podhalan i Polskich Artystów Ludowych.

 

Agnieszka Brandys

Agnieszka Brandys urodziła się w Polsce. Tam też ukończyła studia wyższe w zakresie ekonomii. W Chicago uzyskała Certyfikat Nauczyciela Religii. Agnieszka jest w naszej parafii od 2006 roku i jest ona Koordynatorem Nauki Religii dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. i Sakramentu Bierzmowania. Agnieszka pracuje również w biurze parafialnym jako sekretarka i osoba zajmująca się sprawami finansowymi parafii.